Hoppa till innehållet

Kontakta vår styrelse

Hela Sverige ska leva Sjuhärads styrelse


Ordinarie styrelseledamöter

Margareta Bjälkemo (Ordförande)
Örsås Annehill
512 94 SVENLJUNGA
070-5223643
m.bjalkemo@telia.com

 

Tina Yngvesson (Sekreterare)
Fridhem
514 53 MÅNSTAD
0325-45008, 070-5780635
tinaredcap@gmail.com

Hans Johansson
Tosserydsvägen 25
506 49 BORÅS
033-247247, 0702-079334
johansson_hans@himle.se

Anette Banås
Fagerhult Näset 4
519 91 ISTORP
0320-84000, 0709-400217
anette.banas@telia.com

Sassi Wemmer
Kärnåsenvägen 9
517 96 HULTAFORS
070-2167218 
sassi.wemmer@gmail.com 

Malin Thorman
Vesene Ålleskogen 2
524 95 LJUNG
0708-218823
mthorman71@gmail.com

Månika Sager
Tvärredsvägen 24
523 94 TVÄRRED
0763-940806
manika.sager@gmail.com 


 

Ersättare till styrelsen

Claes Bergqvist (Kassör)                               
Ringvägen 20 
512 76 HILLARED
033-282043, 070-6284299
claesbergqvist@telia.com

Emelie Romland
Hylte Ljunghed 1 
514 93 AMBJÖRNARP
0709-601844
info@emelieromland.se

Emil Olsson
Nävervägen 6 
519 30 HORRED
0703-423496
emil_olsson_22@hotmail.com

Magdalena Öberg
Glasbruksvägen 82 
524 92 HERRLJUNGA
0730-394841
magdalena.oberg12@gmail.com

Lars-Åke Larsson
Kärrvägen 7 
516 94 DANNIKE
033-281319,0768-281319
lasse.larsson46@hotmail.com

Charlotte Hermansson Svensson
Nedre Avelsås 104 
523 99 HÖKERUM
0766-435967, 0706-341916
charlotte.svensson@nuab.eu


HSSL Sjuhärad har även adjungerade medlemmar enligt nedan

Studieförbundet Vuxenskolan Sjuhärad

Bengt Andersson
Kindsvägen 16, 512 50 SVENLJUNGA
0325-103 85
bengtsgard52@gmail.com

ABF Sjuhärad

Pelle Andersson
Norrby Tvärgata 3, 504 37 BORÅS
0702-915592
pelle.andersson@abf.se