Hoppa till innehållet

Styrelsen

 

 

Ordförande Hela Sverige Kalmar län

Ordinarie Weronica Stålered, Emmaboda
Telefon: 070-519 40 06
E-post: weronicastalered@gmail.com

Styrelserepresentanter från länets tolv kommuner:

Borgholm

Ordinarie Eddie Forsman, Borgholm
Telefon: 070 570 04 91
E-post: eddie.forsman@borgholm.se

Ersättare Anders Nyholm Borgholm
Telefon: 070 511 16 96
E-post: anders.nyholm@telia.com 

Emmaboda

Ordinarie Weronica Stålered, Emmaboda
Telefon: 070-519 40 06
E-post: weronicastalered@gmail.com

Ersättare Sixten, Vissefjärda
Telefon: 070-688 81 99
E-post: sixten.siwerland@gmail.com

Hultsfred

Ordinarie Ann-Charlotte Cederberg, Järnforsen
Telefon: 070-690 82 02
E-post: anne-charlotte.cederberg@outlook.com

Ersättare Antje Rohde, Virserum
Telefon: 070-217 31 16
E-post: antje.rohde@centerpartiet.se

Högsby

Ordinarie Eva Engdahl, Högsby
Telefon: 070-658 73 23
E-post: ewa.engdahl@gmail.com

Ersättare Roland Stengård
Telefon: 070-811 81 02
E-post: Roland.lm@stengard.nu

Kalmar

Ordinarie Åke Pettersson, Skaftnäs Rockneby
Telefon: 072-216 02 69
E-post: ake.p.skaftnas@gmail.com

Ersättare Eva Engström
Telefon: 076-763 73 37
E-post: eva.engstrom@coompanion.se

Mönsterås

Ordinarie Bengt-Olof Davidsson, Hammarglo
Telefon: 073-855 12 99
E-post: bengedavidsson@hotmail.com

Ersättare Eva Gustafsson, Ålem
Telefon: 070-249 00 91
E-post: eva.gustafsson@conservator.se

Mörbylånga

Ordinarie Lisa Lundkvist, Mörbylånga
Telefon: 070-383 10 04
E-post: lundqvist_lisa@hotmail.com

Ersättare Annika Henell, Degerhamn
Telefon: 070-858 89 76
E-post: annika.henell@hotmail.se

Nybro

Ordinarie Roy Runmark, Örsjö
Telefon: 070-325 06 62
E-post: roy.runmark@gmail.com

Ersättare Anders Oscarsson, Alsterbro
Telefon: 072-244 52 52
E-post: andersoscarsson@telia.com

Oskarshamn

Ordinarie Ingrid Thornberg, Ishult
Telefon: 073-835 33 02
E-post: ingrid@hssloskarshamn.se

Ersättare Annicka Gunnarsson, Kristdala
Telefon: 070-839 49 21
E-post: annicka@hssloskarshamn.se

Torsås

Ordinarie Sofie Nyström, Bergkvara
Telefon: 070- 369 56 78
E-post: sofie.nystrom@torsas.se

Ersättare Lotta Östlund, Slätafly
Telefon: 073-053 75 69
E-post: lotta.lottebo@telia.com

Vimmerby

Ordinarie Christer Johansson, Tuna Vimmerby
Telefon: 070-575 43 19
E-post: christer.14319@telia.com

Ersättare Claes Henkel, Rumskulla
Telefon: 076-824 40 66
E-post: claeshenckel@hotmail.com

Västervik

Ordinarie Bo Jonsson
Telefon: 070-384 61 90
E-post:

Ersättare Mats Hugosson, Gamleby
Telefon: 0493-125 08

Valberedning

Valberedningen består av Eva Hansson Törngren och Carl-Axel Centerstig.