Hoppa till innehållet

Styrelsen

Ordförande Hela Sverige Kalmar län

Carl-Axel Centerstig, Vimmerby
Telefon: 070-320 10 70
E-post: cac.locknevi@gmail.com

Styrelserepresentanter från länets tolv kommuner:

 

Borgholm

Ordinarie Eddie Forsman, Borgholm
Telefon: 070 570 04 91
E-post: eddie.forsman@borgholm.se

Ersättare Helena Johansson Stegert, Löttorp
Telefon: 070-298 01 39
E-post: helena.stegert@utb.borgholm.se

Emmaboda

Ordinarie Weronica Stålered, Emmaboda
Telefon: 070-519 40 06
E-post: weronicastalered@gmail.com

Ersättare Sixten Siwerland, Vissefjärda
Telefon: 070-688 81 99
E-post: sixten.siwerland@gmail.com

Hultsfred

Ordinarie Carl Samuelson, Vetlanda
Telefon: 070-698 18 00
E-post: hogarp@gmail.com

Ersättare Fredrik Eirasson, Vena
Telefon: 070-554 40 49
E-post: fredrik.eirasson@gmail.com

Högsby

Ordinarie Ewa Engdahl, Högsby
Telefon: 070-658 73 23
E-post: ewa.engdahl@hogsby.se

Ersättare Helge Karlsson, Allgunnen
Telefon: 076-029 33 98
E-post: helgemet@gmail.com

Kalmar

Ordinarie Åke Pettersson, Skaftnäs Rockneby
Telefon: 072-216 02 69
E-post:skaftnas@tele2.se

Ersättare vakant

Mönsterås

Ordinarie Bengt-Olof Davidsson, Hammarglo Mönsterås
Telefon: 073-855 12 99
E-post: bodas_fkonsult@telia.com

Ersättare Anette Johansson, Ålem
Telefon: 073-800 14 01
E-post: anettes.drangstuga@gmail.com

Mörbylånga

Ordinarie Eva Hansson Törngren, Degerhamn
Telefon: 070-513 52 19
E-post: myran3@gmail.com

Ersättare Annika Henell, Degerhamn
Telefon: 070-858 89 76
E-post: annika.henell@hotmail.se

Nybro

Ordinarie Anders Oscarsson, Alsterbro
Telefon: 072-244 52 52
E-post: andersoscarsson@telia.com

Ersättare Roy Runmark, Örsjö
Telefon: 070-325 06 62
E-post: roy.runmark@gmail.com

Oskarshamn

Ordinarie Ingrid Thornberg, Ishult Kristdala
Telefon: 073-835 33 02
E-post: ingrid@hssloskarshamn.se

Ersättare Annicka Gunnarsson, Kristdala
Telefon: 070-839 49 21
E-post: annicka@hssloskarshamn.se

Torsås

Ordinarie Anita Petersson, Bällstorp Torsås
Telefon: 070- 939 46 85
E-post: anita.petersson@hotmail.com

Ersättare vakant

Vimmerby

Ordinarie Christer Johansson, Tuna Vimmerby
Telefon: 070-575 43 19
E-post: christer.14319@telia.com

Ersättare vakant

Västervik

Ordinarie vakant

Ersättare vakant

Valberedning

Valberedningen består av Leif Larsson och Göran Ehn sedan årsmötet 2017.